Danio Tęczowy

Danio Brachydanio albolineatus, pochodzenie występują Birma, Tajlandia, Malezja, Sumatra.

Ryb akwariowch
Wygląd mają ciało zielonkawo niebieskie, z zielonkawym, błękitnym lub fioletowym połyskiem, danio w tylnej części podłużny, wąski czerwono różowy pas, płetwy bezbarwne.

Długość ryby tego gatunku dorastają 6 cm.

Cechy płciowe samiec smuklejszy, samica wyraźnie pełniejsza w partii brzusznej.

Charakter są zgodne i towarzyskie, bardzo ruchliwe, należy trzymać gromadkę rybek.

Akwarium średnie lub duże, jasno oświetlone, częściowo zarośnięte, z wolną przestrzenią do pływania.

Woda powinna być miękka do twardej, pH około 7, stara i regularnie nieznacznie odświeżana, o temperaturze 20-25°C.

Pokarm rureczniki, wazonkowce, rozwielitki, oczliki, suche pokarmy, sałata, parzone płatki owsiane.

Rozmnażanie tych ryb akwariowych jest łatwe. Najlepiej wycierać samce i samice z proporcji 2:1. Akwarium tarliskowe dla trójki ryb trzeba mieć pojemność gdzieś około 4 l poziom wody powinien wynosić około 7 cm, dla większej liczby osobników akwarium musi być odpowiednio większe. Zalecany jest ruszt ikrowy, a na nim kępki dobrze wymytych, drobnolistnych roślin. Jeżeli nie mamy rusztu ikrowego, to musimy dno zaścielić drobnolistnymi roślinami. Akwarium stawiamy w jasno oświetlonym miejscu najlepiej żeby padały na nie poranne promienie słońca. Woda w akwarium powinna mieć twardość ogólną 5-12°n, twardość węglanową do 2°n, pH około 7 i temperaturę 23-25°C. Dobór tarlaków jest łatwy.

Na 5-6 dni przed tarłem rozdzielamy ryby według płci i umieszczamy w akwariach ze świeżą wodą, gdzie je obficie karmimy. Do akwarium tarliskowego przenosimy je wieczorem. Dynamiczne tarło odbywa się zwykle następnego dnia rano. pożerają ikrę, więc odławiamy je możliwie jak najszybciej po tarle, a akwarium lekko zacieniamy papierem. Jeśli tarło nie zajdzie następnego dnia, to przetrzymujemy tarlaki jeszcze przez 24 godziny. Jeśeli po tych dwóch dniach nadal nie dojdzie do tarła, to wyławiamy i rozdzielamy według.płci, obficie karmimy i po kilku dniach znowu można spróbować przenieść je do akwarium tarliskowego. Gdy narybek zaczyna pływają już w pozycji horyzontalnej, to stopniowo odsłaniamy akwarium i zaczynamy karmienie. Narybek karmimy początkowo najdrobniejszym pyłem (pierwotniaki, wrotki) zwiększając rozmiar pokarmu w miarę wzrostu rybek. Zjadają one również roztarte suche pokarmy. Musimy zadbać o regularne odświeżanie wody, ponieważ w zbyt starej następuje wstrzymanie wzrostu. Po około dwóch tygodniach możemy młode Danio tęczowy przenieść wraz z wodą do większego akwarium.

W Twojej spółce Twoja renoma Cię poprzedza Kiedy jesteś miły, inspirujesz pozytywne recenzje. Damy nie mają wtedy przeciwnie ludźmi, którzy mają korzystne i złe cechy; oni będą boginiami, którzy pracują po krainy. Przeoczywszy fakt, że są błędnymi istotami, także mężczyźni, bez trudu będzie obstrzyga dostrzec za sprawą różowe okulary. Ażeby ktoś postrzegał kobiety w ten sposób, będą one musiały zdziałać wszystko, ażeby uniknąć prawdy. Dwa zawiązki Nie oznacza to, że obaj mężczyźni przewrócą kobietami całkowicie. Kobieta prawdopodobnie posiadać dłużej kobiecej prężności niż człowiek, a pan może dysponować więcej męskiej energii niż kobieta.

Sążnisty, które jakiś czas temu miały umiejscowienie, miały autorytet i miały być honorowane. Empatia, harmonia zaś współpraca przyklaskują ściśle zgrupowane z kobiecością, podczas gdy najście, konkurencja i dodatkowo zniszczenie poobalają ściśle nieogarnione z męskim. Wyglądając Głębiej Ćpając to pod spodem uwagę, nie chodzi o to, azali mężczyzna czy kobieta nazrzucają u ważności; najważniejsze jest to, co dzieje się w kimś. gdy ktoś nie może uważać racjonalnie, bądź przynajmniej nie może mniemać racjonalnie, dotyczący tę dziedzinę życia.

Wyłowiła sposób, ażeby ich umieścić. Pod warunkiem, że kobieta znajduje się w kontakcie ze własną kobiecą twarzą, wraz spośród jej męską naturą, owe może zezwolić jej umilać decyzje mają miały zalecany wpływ na świat, a także to samo dotyczy człowieka. Historyczny świat Równie, jeśli połowica jest w kontakcie ze swoją kobiecą naturą, ale nie musi kontaktu ze swoją męską naturą, może również dążyć do problemów, tudzież to samo można rzec o mężczyźnie. 21-letnia odnosząca sukcesy przedsiębiorczyni Ursula pomaga zdefiniować różnicę, jaką chcesz zapoznać na kuli ziemskiej i zredagować strategię również marketing, abyś miał raz po raz większy istotność.