Ponikło igłowate - (Eleocharis acicularis)

Ponikło igłowate występuje na bagnach, brzegach zbiorników wodnych, zalanych nizinach Europy, Azji, Australii i Ameryki.

Kłącza są w postaci pełzającej, mocno rozgałęzione, głęboko wrastające w podłoże. Długo szaro zielone źdźbła odchodzą od kłącza, na czubku są brązowe o kształcie iglastym, dorastają do 15 cm i są dość twarde. Roślina tworzy dużą ilość rozłogów, w pewnej odległości od rośliny matki.

Temperatura: 20 – 25 C
Wysokość5: 5 - 20 cm
Minimalna pojemność: akwarium 30 litrów
pH: 6.3 – 7.5
Tempo wzrostu: wolne do średniego

Jest rośliną bardzo światło lubną więc należy to wziąć pod uwagę, rozrasta się swobodnie w nie zacienianych niskich akwariach. Zalecana woda musi być miękka a nawet daje rade w twardej o pH 6 - 7,5 i temperaturze 18 - 25 C. Podłoże powinno zawierać dodatek odżywki żelazowe. Podłoże z dodatkiem gliny zapewni bujny wzrost. Zalecane jest dodawanie dwutlenku węgla. Do rozmnożenie służą rośliny potomne. W odpowiednich warunkach bardzo dobrze się rozrasta budując dywanowe poszycie. Zalecane warunki do hodowli oraz rozmnażania są warunki paludaryjne, rozproszone światło i temperatura latem 23 C a zimą 12 C.

roslina akwariowa Poniklo iglowate - ( Eleocharis acicularis )
Nadzwyczaj ciekawie wygląda roślina hodowana i wykorzystane na różne sposoby przez różnych akwarystów. Czytaj również Wąkrota okółkowa (Hydrocotyle verticillata).

http://ryby-akwariowe.blogspot.com/2012/10/wakrota-okolkowa-hydrocotyle.html http://ryby-akwariowe.blogspot.com/2012/09/glony-w-akwarium.html
http://ryby-akwariowe.blogspot.com/2012/07/ciekawe-rybki-akwaryjne-jakie-mozna.html