Analiza aquascapingu akwarium: ADA Europe Tank 191

Napisałem już pierwszą część na temat analizy aquascapingu Analiza aquascapingu akwarium: ADA zbiornik 21 dla drugiej analizy akwarium aquascapingowego, postanowiłem wybrać dla przykładu inne akwarium Pana Amano, lecz to akwarium od poprzedniego będzie miało o wiele inny układ. Pierwsza analiza aquascape miał wiele roślin macierzystych ,driftwood i mchu. Akwarysta Takashi Amano tworząc to akwarium miał inną koncepcję, do której użył trawy, mech, i skały. Patrząc na opis pierwszego akwarium, mogło być uznane za akwarium typu las, a ten zbiornik jest bardziej akwarium typu łąka. Pochodzi z galerii ADA Europy.

W tym akwarium jest trochę ryb żeby nie zapomnieć, po co zostało wymyślone akwarium pierwotnie. To akwarium jest jeszcze klasycznym tworem według Złotych zasady Akwarium Aquascaping. Jest bardzo słoneczne, trawiaste, wygląd akwarium jest bardzo przyjemny i relaksujący dla nas.


Na początku, spójrzmy na profil akwarium. Jak widać, w wysoka trawa, na tylnej ścianie zbiornika tworzy ogólny profil roślin, spada całkowicie w środku akwarium. Jest to profil rodzaju V i tworzy negatywne miejsce więcej o tym później, a także zainteresowanie wizualne, eliminując efekt ściany roślin.


Centralnym punktem akwarium jest skała prawie na środku przesunięta lekko w lewo, za pływającymi rybami akwariowymi. Pomysłowo umieścił ten punkt, gromadka ryb będzie napływać na główny punkt z prawej strony. Dzięki temu nie ma martwego punktu, główny punkt przesunięty na lewo jest, stosując się do Złotych zasady Akwarium Aquascaping.


Podobnie jak w innych akwariach aquascapes, twarda przestrzeń jest stosowana w celu wpływania na przepływ. Widzimy dwie skały po obu stronach akwarium, centralny punkt działa jako ostoia dla spojrzenie widza, kierując go w lewo a następnie w prawo. Płaty mchu i riccia (niebieska) działa jako wtórne punkty, ciągnąc oczy od centralnego punktu w środku.


Wreszcie końcowe podsumowanie zbiornika. W skład pierwszego planu akwarium, zalicza się obszar zaznaczony na zielono, tło jest zaznaczone na żółto, dzięki tym elementom mamy piękny efekt, te akwarium aquascape jest wyjątkowe. Jak widać na pierwszym planie dzieli środkowy plan, i dociera do tyłu akwarium za ryby akwariowe. Tło jest podzielone w połowie, ale przez negatywną przestrzeń czerwone. Tworzy to coś w rodzaju drogi w środku i z tyłu akwarium, dodając, głębokość, a także wizualne zainteresowanie. Co daje efekt ,że akwarium wydaje się dłuższe. Jak widać, a także może być bardziej widoczne niż w wersji opisanej powyżej, różne obszary są oddzielone w akwarium bardzo delikatnie, tworząc bałagan i dziki wygląd. Jest to jedna z najbardziej istotnych cech akwarium. Daje to miękki, dziki, naturalny wygląd, unikając trudnych granic. Ogólnie rzecz ujmując, to akwarium aquascape jest typu łąka, i jest porośnięte głównie trawą, roślinami i skałami z mchem. Krawędzie są miękkie i efekt jest nieco niechlujny, ale nie chaotyczny, jest to piękne akwarium.
Source: Aquatic Eden

Analiza aquascapingu akwarium: ADA zbiornik 21