Jak zainstalować pompkę powietrza w akwarium

Cztery podstawowe główne urządzenia są potrzebne do utrzymania zdrowego środowiskowa w akwarium dla ryb akwariowych, są to filtr, oświetlenie grzałka i pompka, odpowiednia instalacja pompki powietrza zajmuje chwilę czasu przeczytaj też jak użyć pompki do akwarium, ale i nie jest wcale skomplikowana, jeśli masz wszystkie akcesoria pod ręką wszystko co może zrobić to po prostu połączyć urządzenia i gotowe.

Zapoznaj się z instrukcją pompki
Na początku przeczytaj instrukcję od producenta i ostrzeżenia. Pompka powietrza to proste urządzenie generujące ciśnienie powietrza poprzez szybko pulsującą membraną gumową. Producenci ostrzegają przed dostaniem się do niej wody i zalaniem pompki co spowoduje utrudnienie przepływu powietrza.

Przemyśl gdzie postawisz
Zaplanuj położenie pompki i gdzie pompowane powietrze będzie dostarczane, na przykład do filtra akwariowego pod żwirowego, do kamienia napowietrzającego, czy może filtra z gąbką. Zmierzy odległość od pompki do danego elementu, następnie przytnij odpowiednio, długie przewody plastikowe. Przytnij  plastikową rurkę do odpowiedniej długości i podłącza do danego urządzenia. Najlepiej zainstalować również zawór na przewodzie. Urządzenia do których będzie doprowadzone powietrze, na przykład kamień lub inne powinny mieć przyssawki, którymi możemy w odpowiednim miejscu akwarium je ustawić.

Podłącz sprzęt
Podłącz końcówki do kamienia napowietrzającego bądź filtra. W zależności od wydajności pompy, można do niej podłączyć jeden kamień powietrzny lub kilka. Im więcej takich urządzeń podłączyć tym spadek ciśnienia powietrza będzie słabszy, podłącz pompkę powietrza gniazdka elektrycznego i włącz ją.

sposób instalacji pompki powietrza
TetraTec APS 100 pompka napowietrzająca
Zaworem możesz regulować przepływ powietrza w razie potrzeby, kontrolujesz dzięki temu ciśnienie powietrza w przewodach.

Jak użyć pompki do akwarium