Jak użyć pompki do akwarium

Akwarium może być pięknym dodatkiem do domu lub firmy wykorzystujące pompkę powietrza możemy uatrakcyjnić naszą akwarium. Pompka nie pozwala na stagnację wody i zdrowe akwariowe ryby w bardzo radosny sposób mogą pływać. Pompka wytwarza prąd wody i pomaga w utrzymaniu pH. Pęcherzyki powietrza produkowane przez kamień powietrzny mogą zamienić nudne akwarium na bardziej dynamiczne.

Zdecyduj czego chcesz od pompki
Zdecyduj co chce żeby pompka powietrza dla ciebie zrealizowała, może działać pod systemem filtracji żwirowej, co może być istotnym elementem dla zdrowia akwarium i ryb w nim, może również pracować jako dekoracja akwarium, tłumacząc powietrze do kamienia napowietrzającego, który wytworzył pęcherzyki powietrza wyglądające jak mgiełka. Żeby pompka odpowiednio pracowała musisz kupić odpowiedni rozmiar, dobranej do wielkości akwarium i ilości akcesoria.

Dobierz pompkę
Określ jaki rozmiar pompki potrzebujesz kupić do swojego akwarium. Jeżeli będziesz chciał uruchomić filtrów pod żwirowych, kup pompkę najbardziej wydajnym na którą może sobie pozwolić w przeciwnym razie, kieruje się zasadami im więcej elementów będziesz chciał podłączyć do pompki to musi być wydajniejsza lub jeżeli jesteś właścicielem ryb akwariowych, które nie robią zbyt silnego prądu.

Kup pompkę
Zakup pompki powietrza niektóre modele są głośniejsze niż inne więc poproś sprzedawcę o demonstrację urządzenia. Pompka powinno być włączona na blacie a nie w dłoni sprzedającego ręka stłumi hałas.

Kup dodatkowe akcesoria do pompki
Kup dodatkowe akcesoria do pompki, zawory przewody powietrza. Niezależnie od tego co będziesz chciał uruchomić. Przewody powietrza są w kilku rozmiarach bądź pewien że masz wystarczająco dużo, aby uruchomić każdy zaplanowany element. Sprawdź czy masz odpowiednią ilość wejść do ilości zaplanowanych akcesorii. Jeżeli potrzebujesz więcej dysz musi zakupić dodatkowe zawór rozszerzający możliwości pompki. Zapytaj się sprzedawcy czy masz wystarczająco silną pompkę do wielkości swojego akwarium.

pompka akwariowa
Cicha pompka do akwarium

Uruchom pompkę
Podłącz końcówki przewodów do elementów. Im dłuższy przewód tym mniejsze ciśnienie. Przewody powinny być jak najkrótsze. Sprawdź również czy zawór i przewód elektryczny pompki jest w odpowiedniej odległości. Kabel powinien być w postaci pętli żeby woda nie dostała się po nim do zasilania. Wszystkie elementy podłączone do pompy powinny zadziałać natychmiast. Jakiś element nie będzie działał sprawdź połączenie przewodu powietrza i zawór regulacyjny czy znajdują się w prawidłowym położeniu. Jeżeli nie masz zaworów powrotnych umieść ją tak żeby nie mogła zassać wody do środka.

Używanie urządzeń elektrycznych w akwarium