Kabomba karolińska

Artykuły akwarystyczne tytuł "Rośliny akwariowe - Kabomba karolińska - Cabomba caroliniana". Rośliny akwariowe te występują w zbiornikach wodnych gdzie żyją rybki akwariowe, od południowej części Ameryki Północnej do północnych rejonów Ameryki Południowej. Ta roślina akwariowa ma słabo rozwinięty system korzeni, a ich łodygi dorastają do długość 1,5 m. Liście ma parzyste, naprzeciwległe, które są widełkowato rozdzielone o kształcie okrągłym, w jednym liściu występuje nawet 60 części.

Jego cechą charakterystyczną jest lekkie skręcenie poszczególnych segmentów blaszki liściowej podwodnej, która z góry ma kolor jasnozielony z dołu przypomina srebrzysty. Roślina ta wytwarza liście nawodne sercopodobne nieco wydłużone. Jej kwiaty drobne z wierzchniej strony są białe, a wewnętrznej żółtawe.

Temperatura: 20 - 25 °C
Wysokość: 30 - 60 cm
Ph: 5.5 – 7.5
Tempo rozrostu: szybkie
Zalecana pojemność akwarium: 100 litrów

http://ryby-akwariowe.blogspot.com/2011/01/ratowanie-ryb-akwariowych.html
http://ryby-akwariowe.blogspot.com/2011/01/akwarium-azjatycka-zatoczka-30-l.html
http://ryby-akwariowe.blogspot.com/2010/12/zyworodne-ryby-akwariowe.html

Podczas sadzeniu roślin do podłoża w akwarium z piasku lub żwiru nie zalecane jest zakopywanie w całości systemu korzeniowego żeby nie gnił. Woda w akwarium dla tej rośliny najlepsza jest miękka o temperaturze 20-30°C. Oświetlenie akwarium powinno być jasne o pełnym widmie. Kabomba karolińska jest odmianą o mniejszych wymaganiach i łatwiejsza w uprawie niż Kabomba wodna.