Fotografowanie akwarium

Ostatni wpis na blogu nazywał się Kirysek Karłowaty. W tym artykule postaram się wyjaśnić, jak w bardzo prosty sposób można użyć, czarnej ramki do zrobienia ładnego zdjęcia naszego akwarium i ryb akwariowych.

Pierwszą ważną rzeczą do zrobienia jest wyczyszczenie szyb akwarium (po zatrzymaniu filtru w akwarium) żeby nie był żadnych glonów i smug wody na szybach akwarium. Po oczyszczeniu szyb akwarium, robimy podmianę wody, upuszczamy wodę i w tym momencie osuwamy resztki liści roślin, glonów z akwarium.

Właściciel tego akwarium dokonał wielu zmian w akwarium dzień wcześniej, przycinanie roślin oczyszczenie rurki filtra itp. czynności jakie trzeba dokonać a żeby zbiornik wyglądał bardzo czysto schludnie i estetycznie, co oczywiście zaowocuje piękniejszym wyglądem całości czyli ryb akwariowych i roślin. Po włączeniu filtr z akwarium zbieramy jak pozostał  na powierzchni resztki roślin.Kiedy już mamy pełne akwarium wody, oczyszczone szyby, wszystkie resztki liści roślin, które pływają zebrane. Teraz jeszcze końcowe czynności. Kiedy szyby akwarium są czyste od środka, jeszcze musimy bardzo dokładnie oczyścić szyby z zewnątrz szmatką nawilżoną płynem do mycia szyb. Jest to ważne żeby otrzymać możliwie ostre zdjęcia akwarium. Teraz możemy zabrać się do zrobienia ram akwarium z tektury, najlepiej stworzyć ramy z osobnych elementów i całość przymocować do akwarium, tak żeby zakryć widok grubości szyb.


Kiedy już mamy wszystko gotowe, wystarczy wyłączyć światło w pokoju, to jest bardzo ważne, aby było zupełnie ciemno, żeby uniknąć odbicia w akwarium, teraz najlepiej zamontować statyw do aparatu z przodu akwarium, w dobrej pozycji, wykonujemy zdjęcia.

Źródło: Pele Blogs

W bardzo prosty sposób możemy zrobić przepiękne zdjęcia naszego akwarium.

Akwarium roślinno paletkowe 240l