Porady na temat wyboru ryb do akwarium

Karmienie jest kolejnym ważnym elementem w hodowaniu ryb w akwarium. Dlatego też należy nauczyć się odpowiednich wymogów karmienia różnych odmian ryb. Niektóre rodzaje ryby muszą być karmione na powierzchni, podczas gdy inni jedzą na dnie akwarium.


Połączenie ryb akwariowych różnych gatunków, prawdą jest, że akwarium zawierające tylko jeden rodzaj ryb wydaje się być bardzo nudne. Wystarczy pamiętać, że jeśli chcesz mieć więcej ras w jednym akwarium, zawsze zalecane jest, aby spełniały te same wymagania żywieniowe. Muszą także być na tym samym poziomie agresywności, tak że nie będą się nawzajem atakować. Należy także pamiętać, że najlepiej jest połączyć kilka samic z samcem.

Upewnij się, że ryby akwariowe nie jedzą innych mniejszych ryb w zbiorniku. Ważne jest aby przypomnieć, że niektóre gatunki ryb mają tendencję do kanibalizmu. Zwykle jedzą inne rodzaje mniejszych ryb, naprawdę nie z powodu głodu, lecz z powodu skłonności.

http://ryby-akwariowe.blogspot.com/2012/01/uniknij-agresji-pomiedzy-rybami-w.html
http://ryby-akwariowe.blogspot.com/2012/01/w-odpowiedniej-temperaturze-hoduj-rybki.html
http://ryby-akwariowe.blogspot.com/2012/01/najlepiej-rozmnazajaca-sie-rybki.html

W sumie to wszystko zależy właśnie od starannie wybranych do akwarium ryby akwariowych, aby uniknąć wojny ryb w akwarium. Kiedy ryby będą walczyć to na pewno nie jest relaksujące przeżycie. Musisz dbać o ich cenne życie i trzeba także dbać o inwestycje więc wybierz ryby mądrze.