Czy warto zbudować akwarium i utrzyma ryby słodkowodne

Na początek w akwarystyce trzeba wybrać akwarium. Wizyta w sklepie dla zwierząt wykazała, że akwaria są drogie, więc zdecydowaliśmy że zrobimy sami akwarium, ale nie polecam tego do końca trzeba mieć jakieś doświadczenie w tej dziedzinie. Po dokonaniu kilku zapytań kupiliśmy wszystkie niezbędne elementy i skleimy szkło ze sobą za pomocą silikonu. Po trzech dniach zbiornik został napełniony wodą, następne trzy dni na wykonanie próby wysiłkowej. Zbiornik został opróżniony, zaczęliśmy wkładać żwir, rośliny, pompy powietrza i filtr główny. Ponownie napełniamy zbiornik słodką wody, możemy dodać kilka kropli środka do usuwania chloru zgodnie z instrukcją.

asf-2926k czy warto zbudować akwarium i utrzyma ryby akwariowe słodkowodne
Wybieramy ryby akwariowe do akwarium. Mamy akwarium i musimy wybrać kilka ryb, które dadzą nam trochę radości. Wybór odpowiednich ryb wymaga przemyślenia. Nie wystarczy wybrać patrząc na nie, bo niektóre ryby akwariowe są agresywne, niektóre są terytorialne, niektóre lubią ukrywać się w roślinach, jeszcze inne są spokojne i mogą dzielić się zbiornikiem z innymi rybami.

Zakup ryb do akwarium. Wybierz ryby akwariowe w zależności od posiadanej wielkości akwarium, dobrą regułą jest 1 cm ryby akwariowej na litr wody. Przepełnienie powoduje problemy z powodu stresu i może prowadzić do choroby. Będziesz miał nadmiar fekaliów jest prawdopodobne. Są duże szanse na przekarmienie co spowoduje zanieczyszczenie i przebarwienie wody.

Niektórzy sprzedawcy świadomie sprzedają chore ryb akwariowe, więc najlepiej kupować ryby akwariowe od sprawdzonych dystrybutorów.

Społeczne ryb musisz kupić w parach, pojedyncze ryby akwariowe nie połączą się z innymi gatunkami ryb w zbiorniku.

Niektóre ryby akwariowe rozwijają się lepiej w słonawej wodzie, zamiast słodkiej wodzie. Inne jak sum rekini to piękna ryba którą można podziwiać, będzie zdenerwowana, jeśli zbyt dużo ruchu będzie w pobliżu akwarium. Ryba ta porusza się bardzo szybko od jednego końca akwarium do drugiego, uszkodzą siebie i inne ryby akwariowe co może się okazać śmiertelne.

Niektóre ryby akwariowe lubią jeść liście roślin, a nawet wyrywać je, niektóre ryją w żwirze, podczas gdy inne po prostu cieszą się pływając nad żwirem. Gurami lubi zajmować górnej części zbiornika podczas gdy inne lubią dół zamieszkiwać.

Niektóre pokarmy dla ryb są w płynie, a niektóre w płatkach suche. Rura z tworzywa sztucznego powinna być ułożona w zbiorniku, ponieważ niektóre ryby akwariowe lubią się ukrywać i mieć prywatność.

Akwarystyka pięć powodów posiadania akwarium