Dodawanie elementów wystroju akwarium

Po urządzeniu swojego tropikalnego akwarium, żeby wszystko było gotowe dla obsady naszych ryb akwariowych, żeby mogły czuć się dobrze jak w naturalnym środowisku ich życia, czasem jeszcze czegoś trochę brakuje w akwarium. W początkowej fazie dojrzewania akwarium, sadzimy roślin są one jeszcze nie zakorzenione i nie rozrośnięte, akwarium może wyglądać zupełnie puste. To może być problem nie tylko dla Ciebie, ale także dla ryby tropikalnych, które docenią to że w akwarium mają więcej miejsc do ukrycia się i bardziej interesujący krajobraz do zbadania. Ale dodanie elementów do akwarium może potencjalnie spowodować różnego rodzaju problemy rybkom akwariowym, dlatego tak ważne jest wiedzieć, co robisz.

Dodawanie skał i kamieni do akwarium
Mamy tendencję do myślenia że skały są nie szkodliwe, ale w tropikalnym akwarium mogą zaszkodzić. Jak tylko skałę włożymy do akwarium, zacznie się rozpuszczać. To może zachodzić tak bardzo powoli, że można ją włożyć do akwarium na pięćdziesiąt lat i nadal nie będziemy w stanie dostrzec różnicy, ale substancje chemiczne, które z czasem przedostają się do wody mogą mieć głęboki wpływ na chemię wody.

Nie zawsze jest to szkodliwe. Jeśli masz problemy z miękką wodą (co może utrudnić utrzymanie stabilnego pH) dodaj wapiennych skał przywrócić równowagę. Zaś inne skały mogą stanowić użyteczne źródło minerałów. Ale wiele skał może tylko zaszkodzić naszym rybom akwariowym. Z powodu powodu bezpieczeństwa i pewności najlepiej jest kupić skał w lokalnym sklepie akwarystycznym. To nie jest aż tak kosztowne i może zaoszczędzić wiele kłopotów w przyszłości.

Należy również udać się do miejscowego sklepu akwarystycznego, jeśli chcesz dostać odpowiednie kamienie, aby dodać je do dna akwarium. Kamienie zawsze powinny być zaokrąglone, bez ostrych krawędzi, które mogłyby spowodować szkody naszym rybom w akwarium. Nigdy nie bierz atrakcyjnych wizualnie kamieni ze strumienia lub plaży, i nie wsadzaj ich do akwarium, ponieważ mogą one wprowadzić wile zakaźnych czynników szkodliwych dla ryb akwariowych.

Bezpieczną alternatywą dla kamieni są zaokrąglone szkła kamienie, można znaleźć je w wielu sklepach wystrój domu. Unikaj tych metalicznych różno kolorowych, ale w jednolitym kolorze nie zaszkodzą rybom i naprawdę mogą rozjaśnić akwarium (ale nie polecam tego rozwiązania).

Dodawanie ozdób do akwarium z tworzyw sztucznych i metali
Istnieje szeroki wachlarz ozdób sprzedawany w sklepach akwarystycznych do akwariów. Te wydają się być szczególnie popularne wśród dzieci. Należy jednak pamiętać, że są one zaprojektowane z myślą o ludziach, a nie rybach, i należy dokładnie przemyśleć swoją decyzję co do potrzeb ryb przed dodaniem ich.

  • Upewnij się, że mosty, wieże z oknami, i podobne ozdoby nie mają otworów o rozmiarze rybke które mogą utknąć w nich, bądźcie gotowi aby je usunąć, ryby akwariowe przecież rosną, staje się to potencjalny problemem.
  • Ozdoby z tworzyw sztucznych często mają ostre krawędzie wzdłuż linii formowania. Kładź je na dno łączeniem w dół, tak aby nie zraniły się ryb.
  • Należy unikać wyboru ozdoby w kolorach, które mogą drażnić ryby. Na przykład wiele samców ryb akwariowych, stają się agresywne w odpowiedzi na kolor jaskrawo czerwony.

Przed dodaniem wszelkiego rodzaju nowego elementu do akwarium, nie ważne co to jest i skąd pochodzi, należy umieścić na co najmniej dwadzieścia cztery godzin w wiadrze z wodą z antybiotykiem. Paraguard jest dobrym wyborem, ponieważ zabija również pasożyty. Dodanie łyżki soli do wody pomoże również w zabiciu pasożytów, chyba że ornament był wcześniej przechowywany w słonej wodzie, w takim przypadku należy przechowywać go w słodkiej wodzie. Starannie wypłucz przed dodaniem go do akwarium.

Nigdy nie przenosić akcesori między różnymi akwariami bez dokładnego postępowania jak opisano powyżej. Możesz myśleć, że akwarium dawcy jest zdrowe, ale może przekazać zakażenia, które jeszcze nie wykazały objawów.

Kiedy stosuje się odpowiednie środki ostrożności, akcesoria w akwarium mogą być świetnym dodatkiem do tropikalnego akwarium, nadając mu niepowtarzalny charakter, który Ty i Twoje ryb będą miały.

Sklep akwarystyczny pokarm dla ryb