Bystrzyk Czerwony

Hyphessobrycon Flammeus - Czerwona Tetra, pochodzenie pochodzą z okolicy Rio de Janeiro w Brazylii.

Wygląd Bystrzyk Czerwony boki ma tułowia ma żółtawe, ma grzbiet szaro oliwkowy, brzuch srebrzysty, tylna część ciała zabarwiona na czerwono, czerwonawe są również płetwy z wyjątkiem piersiowych i tłuszczowej, w przedniej części tułowia dwie ciemne plamy.

Bystrzyki Czerwone

Długość do około 4,5 cm.

Cechy płciowe samiec smuklejszy i mniejszy, o płetwach odbytowej i brzusznych krwistoczerwonych, czarno obrzeżonych. Samica bardziej „pełna" w partii brzusznej, bledsza, o płetwach brzusznych i odbytowej bez czarnego obramowania.

Charakter gatunek zgodny i towarzyski; należy trzymać gromadkę rybek, które najchętniej przebywają w środkowej warstwie wody.

Akwarium średnie lub duże, częściowo zarośnięte, nie za jaskrawo oświetlone lub zacienione częściowo przez rośliny pływające (!). Możliwie ciemne podłoże i dekoracje.

Woda miękka lub średnio twarda, pH około 7, stara, regularnie nieznacznie odświeżana, o temperaturze 20-25 C i krystalicznie przezroczysta.

Pokarm rureczniki, wazonkowce, oczliki, suche pokarmy, parzone płatki owsiane.

Rozmnażanie łatwe. Akwarium tarliskowe powinno mieć pojemność 10-12 I (poziom wody około 15 cm) i być całkowicie szklane te ryby akwariowe potrzebują. Najlepiej, gdy jest bez podłoża z wstawionym rusztem ikrowym. Gdy nie ma takiej możliwości, to na dno dajemy cienką warstwę doskonale (!) przepłukanego i odkażonego wrzątkiem, drobnoziarnistego piasku. Niezbędny jest zdezynfekowany (Neon Innesa) kłębek mchu jawajskiego lub innych miękkolistnych roślin, który służy jako podłoże do składania ikry.

Woda powinna być miękka lub średnio twarda (najlepiej jednak o twardości ogólnej około 1 0°n i twardości węglanowej poniżej 2°n), o temperaturze 25-26°C, pH 7 i niewielkim dodatku garbników idealnie przezroczysta! Jej pochodzenie nie ma specjalnego znaczenia, musi być jednak wolna od zanieczyszczeń chemicznych. Akwarium tarliskowe ustawiamy w zacienionym miejscu. Dobór pary tarlaków nie przedstawia z reguły problemu, samica powinna mieć wyraźnie zaokrąglony brzuszek. Tarło odbywa się z reguły następnego dnia rano i ma dość burzliwy przebieg. Tylko rzadko następuje po dwóch lub trzech dniach. Ryb w akwarium tarliskowym nie karmimy. Po tarle wyławiamy je, gdyż zjadają ikrę, a akwarium zaciemniamy papierem. Gdy narybek zaczyna już pływać w pozycji horyzontalnej (z reguły na czwarty lub piąty dzień po tarle) akwarium odsłaniamy i rozpoczynamy karmienie. Młode bystrzyki czerwone nie są zbyt wybredne w wyborze pokarmu, chociaż lepiej rosną przy podawaniu pokarmu żywego (drobny pył, pierwotniaki), niż suchego. Larwy oczlików lub solowca jedzą w 3-4 dniu aktywnego życia. Dalsza opieka nad narybkiem jest podobna, jak u neona Innesa, ale młode bystrzyki są o wiele wytrzymalsze. W dalszym wychowie wskazany jest dodatek pokarmu roślinnego parzone płatki owsiane.

Wprawdzie ostatnie wzrost w obrazowaniu medycznym - obrazowanie funkcjonalnego rezonansu magnetycznego i egzaminy wolumetryczne - udowodniły, iż jest inaczej. Gdyby znaczna kawałek opinii innymi słowy opinii znajduje się negatywna, prawdopodobnie będziesz rozglądać się innej korporacje, która targuje te same produkty plus / albo usługi. Jeżeli ta pierwotna (lub trzecia lub czwarta) firma zdobędzie bardziej pożądane recenzje natomiast opinie, prawdopodobnie zdecydujesz się na nabycie tej korporacji. To wprost przeciwnie zdrowy rozum. Dlaczego postulujesz kupić maleńko, co widnieje gorsze tudzież nie skutkuje tak, jakże powinno? Zważywszy na poziom konfrontacji, jako posiadacz firmy (lub jako eksponent tej firmy), musisz świadczyć tylko porażające produkty i / to znaczy usługi. W przeciwnym razie skończysz, przedtem jeszcze ruszysz.