Ryby słodkowodne e-poradnik

Rybki akwariowe tropikalne słodkowodne dlaczego o tym strona?

Istnieje wiele witryn, które opisują rybki, akwarystykę, akwarium, ale nikt nie ma takich zasobów informacji, tu możesz przeczytać artykuły akwarystyczne, przejrzeć katalog w którym opisane są rybki, dowiedzieć się wszystkiego np. jakie rybki należy hodować, co musisz wiedzieć aby zachować twoje rybki akwariowe i środowisko w akwarium w idealnym stanie.

Dzięki tym zabiegom rybki będą czuły się jak w naturalnym środowisku ich życia, które w zależności od gatunku rybki musimy zapewnić, aby czuły się odpowiednio. A rybki zaprezentują nam dobre samopoczucie oraz piękne barwy.

Strona jest użytecznym źródłem informacji dla każdego, niezależnie od tego, czy rozważasz kupić pierwsze w życiu rybki i jesteś nie doświadczonym akwarystą. Mamy nadzieję, że będziesz zadowolony z pobytu tutaj.

Jeśli chcesz uzyskać informacje dotyczące hodowli ryb akwariowych to nasza baza artykułów jest bardzo dobrym miejscem do tego, aby rozpocząć przygodę a twoje rybki odwdzięczą się za to. Mamy coraz większą bibliotekę artykułów jest ich już ponad 200. Nasza biblioteka zawiera artykuły opisujące różne rybki, staramy się oferować artykuły skierowane do początkujących, jak i doświadczonych hobbystów. Początkujący znajdą przydatne artykuły o dekoracji akwarium, roślinach wodnych, żywieniu, i mamy bardziej specjalistyczne artykuły dla bardziej zaawansowanych pasjonatów.

Poniżej zaprasza zapoznać się z materiałami strony według różnych kategorii naszego hobby, jakim jest akwarystyka i to co z nimi związane np. akwarium, pokarm oraz wiele więcej informacji, które przygotowane zostały, aby ułatwić pracę przy akwarium i zdobywanie wiedzy oraz doświadczenia, które zdobędziemy z czasem hodując rybki.


Rybek akwaryjnych
Rybki gatunki: Przywóz dzikich rybek z naturalnych obszarów występowania, dla celów akwarystycznych rozpoczęto to w 1869 roku, a pierwszym gatunkiem rybki sprowadzonej do Francji z Dalekiego Wschodu.
ryba akwariowa - Pokarm dla akwariowych
Pokarm: Pokarmy dla ryb akwariowych: Rybki żyjące w warunkach naturalnych odżywiaj się z reguły bardzo urozmaiconym pokarmem, którego skład jest zależny od wieku i gatunku, a często także od pory roku tak jak nasza ryba kawariowa.
Porady akwarystyka - ryba akwariowa
Porady: W tym dziale na tej stronie przeczytasz wiele informacji potrzebnych dla młodych akwarystów, ciekawych dziedziny którą jest akwarystyka. Znajdzie tu wiele informacji przydatnych do założenia zbiornika.
Woda akwarystyka - ryba akwariowa
Woda: Występująca w naturze, w której żyją w warunkach naturalnych hodowane w ryby akwarystyczne, nie jest substancją chemiczną czystą, ponieważ zawiera różne rodzaju domieszek.
Akwaria i ryba akwariowa
Piękne akwaria: Tak w tym dziale zajmę się analizą pięknych zbiorników różnych akwarystów. Są to akwaria którymi chwalą się sami właściciele, uchybiają rąbka tajemnicy jak stworzyli swoje przepiękne akwaria.
ryba akwariowa
Rozwój ryby: W naturalnym środowisku rozmnażanie, powiązane jest z pewną cyklicznością która jednak w mniejszym lub większym stopniu zanika, przez rozmnażania następnych pokoleń.
Rośliny plus ryba akwariowa
Rośliny ogólna nazwa grupy roślin, które mogą być hodowane w akwariach, rośliny te pochodzą z mokrych biotopów najczęściej rośliny wodne, rzadziej bagienne, zwykle ze strefy tropikalnej i subtropikalnej.
Rybki zdjęcia na nich ryba akwariowa
Aquascaping: Opis sposobu zbudowania, i tworzenia pięknego zbiornika aquascapingowego. Wymienione informacje nie są w żaden sposób regułami aquascapingu, jedynie przewodnikiem w ich tworzeniu.

Akwariowe Ryby dla przykładu:

Molinezja żaglopłetwa, Szczupieńczyk playfaira, Kirysek nakrapiany, Brzanka wysmukła, Ukośnik ozdobny.

Encyklopedia - katalog obejmuje piękne, najpopularniejsze, najładniejsze rodzaje rybek i akwaria, prawie wszystkie gatunki ryb: żyworodne, słodkowodne. Atlas zawiera opis, zdjęcia, nazwy. Kupić w sklepie możemy ryby: małe, duże, drapieżne, łagodne, kolorowe, denne, egzotyczne tropikalne, dla początkujących, zaawansowanych itp. Opisy przykładowe ryb: bocja, bojownik, danio, glonojady, gupiki, kakadu, kosiarka, labeo, mieczyki, molinezje, neonki, paletki, pielęgnice, platki, pyszczaki, skalary, sumy, welonki ... inne.

Czy akwarium powinno być oświetlone przez cały czas ?


Czy w ciągu dnia i w nocy powinio być włączone światł dla ryb. Czas oświetlenia akwarium jest kwestią, która zależy od rodzaju ryb i roślin – jakie trzymasz.

Jest złym pomysłem, aby pozostawić światła na noc. Ryby akwariowe podobnie jak ludzie, potrzebują snu - nie wszyscy zamykają oczy, ale wszyscy muszą wyłączyć się przez część dnia, aby zachować zdrowie. W przypadku większości popularnych gatunków za dużo światła może oznaczać niewystarczające spanie. Różne ryby akwariowe mają różne cykle snu, a niektóre są nocne. Akwaryści z nocnymi rybami często skłaniają się do włączania lampek w nocy, aby mogli je prawidłowo zobaczyć, ale mogą panikować i ukrywać natychmiast - w dłuższej perspektywie może stwarzać niebezpieczne stresy.

Jeśli chcesz oglądać ryby akwariowe po zmroku, możesz zamontować specjalne światło nocne, aby było to możliwe. Używaj różnych częstotliwości oświetlenia emitującego znacznie łagodniejszy blask, nie będzie to przeszkadzało twoim rybom. Jeśli masz koral w zbiorniku, może spowodować jego blask, tworząc piękny i charakterystyczny wygląd w nocy.

Chyba że wszystkie są pochodzenia macierzystego, warto dostosować czas włączania i wyłączania światła zgodnie z sezonowymi zmianami światła dziennego w ciągu roku. Wiele ryb ma roczne, jak również codzienne cykle, które pomogą im utrzymać zdrowie. W gatunkach, które mają sezonowe zwyczaje hodowlane, możesz dać im do zrozumienia, kiedy jest to właściwy moment, aby zainicjować pewne zachowanie jak rozmnażanie.

Bardzo szybko przyzwyczajają się do godzin włączanie i wyłączanie świateł innych aspektów codziennych rytuałów, takich jak czasy karmienia i czasy, kiedy ludzie (i inne zwierzęta domowe) najprawdopodobniej znajdą się w pobliżu ich zbiornika. Regularne rytuały są pomocne w utrzymaniu niskiego poziomu stresu - tak bardzo, że niektórzy akwaryści korzystają z elektronicznych czasomierzów, aby zarządzać światłami, gdy nie mogą być osobiście.

Znajdziesz tu naprawdę pomocne informacje. Jeśli niedawno kupiłeś zbiornik z rybami i wszystkimi roślinami i innym wyposażeniem. I jestś bardzo początkujący w tym obszarze. Artykuły pomogą ci w nauce konserwacji zbiornika, oświetlenia, karmienia itp.

Skały kamienie i piasek a ryby akwariowe i woda

Znalezienie właściwego podłoża do akwarium to coś więcej niż dobór właściwego wyglądu - może mieć duży wpływ na dobre roślin roślin. Skała może być również wykorzystana do wykonania krajobrazu, budowania kryjówek dla nieśmiałych ryb i punktów mocowania roślin. Ale niewłaściwy rodzaj skały i piasku może powodować różnego rodzaju problemy. Jak możesz mieć pewność, że dokonałeś właściwych wyborów?

Dodając kamień lub piasek do akwarium, należy pamiętać, że mogą z czasem zmienić pH wody. To dlatego, że niektóre rodzaje skał bardzo powoli się rozpuszczają, zmieniając skład chemiczny wody. Może to być problemem dla twojej ryby i jest to jeden z powodów, dla których powinieneś regularnie monitorować pH wody akwariowej. Aby być bezpiecznym, zawsze kupuj kamienie i piasek ze sklepu akwarystycznego, a nie ozdabaj akwarium materiałami, które znalazłeś na wsi lub na plaży.

Kiedy umieszczasz skały w akwarium, powinieneś być ostrożny, aby nie upaść i zranić ryby, zwłaszcza jeśli lubią kopać. Należy również unikać ostrych krawędzi, o które ryby akwariowe mogą się skaleczyć.

Piasek
Ludzie mają tendencję do myślenia o piasku że jest nieszkodliwy, ale pamiętaj, że składa się ona zasadniczo z bardzo małych skał i jako taka może powodować takie same problemy chemiczne, jakie może powodować skała. Z tego powodu ważne jest, aby używać odpowiedniego piasku w akwarium. Ważne jest również, aby wybrać odpowiedni rozmiar ziaren piasku. Duże, szorstkie ziarna mogą uszkodzić skórke delikatnych ryb. Niektóre gatunki ryb potrzebują miękkiego, piaszczystego podłoża, aby się ukryć, aby mogły poczuć się bezpiecznie.

Wielu akwarystów decyduje się na użycie żywego piasku lub piasku zrobionego z rozdrobnionego korala. Aragonitowy piasek jest najlepszym wyborem, choć może być kosztowny, ponieważ nie ułatwia wzrostu glonów. Niezależnie od użytego piasku, podczas czyszczenia zbiornika należy go przemieszać (chyba że masz jakiś rodzaj ryb, które zrobią to za Ciebie).

Wybranie właściwych kamieni i piasku w Twoim akwarium może wydawać się skomplikowane, ale to naprawdę proste, a uzyskanie właściwego wyglądu uczyni akwarium znacznie dłuższym.